Naše čajovna U Margo v Holešovicích na Praze 7 provozuje thajské masáže, které představují manuálních techniku masáží určených k léčbě mysli, těla a duše jako celku. Thajská masáž zahrnuje také sdružené masážní techniky, jako jsou akupresura a shiatsu. Kombinace více technik umožňuje této manuální masáži obnovovat duševní a fyzické souznění.

Vývoj thajské masáže

Thajská masáž má své kořeny v józe, ze které si vypůjčila některé prvky a postupy. Poprvé se objevila kolem roku 500 př. n. l. v Indii. Tradiční čínská medicína, ájurvéda a buddhistická théraváda – to jsou hlavní stavební kameny thajské terapie.

Zpočátku se při thajské masáži nepoužívaly žádné balzámy či oleje, protože pacient zpravidla zůstával oblečený. V dnešní době se však během procedury využívají různé zvuky, hudba a aromaterapie, stejně jako zábaly a bylinné obklady pro uvolnění klienta. Je velmi vhodné postarat se o to, aby pacient měl na sobě volné oblečení, které nebude nijak neomezovat jeho pohyby.

Masér pomáhá pacientovi zaujímat jógové polohy a zůstává s ním v kontaktu po celou dobu terapie. Kolena, nohy a všechny klouby musí být uvolněné a tělo připravené, aby se předešlo energetickým blokům. Ty se objevují v důsledku natažení valů, poranění či jiných zdravotních potíží. Pro odstranění energetických blokád se mohou používat tlaky na akupresurní body.

Z prastaré japonské terapie shiatsu si thajská masáž vzala rytmické pohyby různých částí těla. Houpavé pohyby dostanou duši i tělo tam, kde se budou cítít v bezpečí a klidu, a osvobodí vnitřní síly člověka.

Výsledek terapie závisí především na původním stavu klienta. Čím otevřenější je pacient, tím účinnější bude i terapie, protože vnímavější tělo snadněji reaguje na blahodárné působení manuálních technik.

Objednat se na thajskou masáž můžete prostřednictvím rezervačního firmuláře nebo jednoduše nám zavolejte na +420 608 262 288. Pokud nejste si jistí, zda vám bude tento druh masáže vyhovovat, zkuste pro začátek 30minut terapii. Znalci si mohou užívat thajské masáže až po dobu 2 hodin.