Existuje velké množství článků o správném louhování čaje. Ale občas si chceme jednoduše dát šálek dobrého čaje, aniž bychom věnovali hodiny nastudování všech nuancí čajového umění a měli doma nashromážděné nádobí a pomůcky ze všech zemí pěstujících čaj. Takové komplikace spíše odradí, než přinesou potěšení běžnému laikovi. Proto máme dvě možnosti: navštívit naši čajovnu U Margo v Holešovicích, anebo si přečíst tento článek a zkusit připravit čaj v pohodlí domova.

Kvalita vody pro přípravu čaje

Kvalita vody má zásadní vliv na chuť čaje. Měla by splňovat následující podmínky:

  • Musí být co nejměkčí. Pokud nemáte zrovna vodu z vysokohorského pramene, dešťovou nebo ze sněhu, můžete použít neperlivou balenou vodu s minimálním obsahem minerálů anebo také filtrovanou vodu.
  • Voda nesmí páchnout chlorem. Pokud máte pouze kohoutkovou vodu, nechte ji odstát alespoň pár hodin, aby chlor vyprchal.

Občas se setkáváme s radami nechat tvrdou vodu povařit o něco déle. Je to zaručený způsob, jak zhoršit její chuťové vlastnosti. Také nikdy nepřevařujte vodu opakovaně. Jediné, čeho dosáhnete, je že ji nadobro znehodnotíte.

Teplota vody pro přípravu čaje

Teplota vody také hraje důležitou roli. Kdysi jsme zalévali téměř vroucí vodou jakýkoli druh čaje. Dnes každé balení kvalitnějšího čaje informuje o vhodné teplotě zalévání konkrétního druhu.

Můžete využít univerzální pravidlo: čím silnější fermentaci podlehly čajové lístky, tím vyšší by měla být teplota vody.

  • Černé 95-100°C
  • Zelené 85°C
  • Žluté 70°C
  • Bílé 65°C
  • Oolongy 70-90°C
  • Puerhy 80-95°C v závislosti na stáří suroviny

Nádobí pro přípravu čaje

Za ideální konvici na louhování čaje se považují ty z červené hlíny o objemu do 0,5 l. Problém je sehnat dostatečně kvalitní kousek. Pokud se vám to nepodařilo, nezoufejte. Vystačíte si s keramickou konvici. Vhodný je i french-press. V tomto případě ale nechte čajové lístky volně plavat a netlačte je ke dnu.

Další možnost představují tradiční čínský gaiwan – širší šálek s pokličkou a podšálkem. Ale maximální objem takové nádobky je 250 ml, s čímž musíte počítat.

Kolik čaje vzít?

Standardně se používá jedna čajová lžička na každých 100 – 150 ml vody. Vše je ale individuální. Pokud jsou čajové lístky nadrobno lámané, zvyšte množství vody na 250 ml. Ale občas i v tomto případě nápoj někomu připadá příliš silný, proto musíte najít vlastní cestu.

Jak správně louhovat čaj?

Nejprve musíme zahřát konvici a osušit ji. Rovnoměrně pokryjeme dno čajovými lístky a zalijeme vodou odpovídající teploty.

Obvykle se čaj louhuje 30-60 sekund. V případě vícenálevových druhů můžeme tuto dobu postupně prodlužovat i mírně zvyšovat teplotu.

Konvici vždy naplníme vodou do 2/3 a přikryjeme ubrouskem. Zamezí to vypařování esenčních olejů a zachová aroma nápoje.

Pokud se na povrchu čaje objeví nahnědlý film, je to dobrý znak, že vše děláte správně a čaj je vskutku kvalitní. Tento film je zdraví prospěšný, protože obsahu biologicky aktivní látky.

Po vychladnutí nápoje možná spatříte na dně šálku usazeninu. Není na škodu, naopak, čím kvalitnější je čaj, tím víc se ji vyskytne.

Po uplynutí doby louhování nesmíme nechat nápoj v kontaktu s čajovými lístky. Buď ho přelijte do šálku, nebo do druhé k tomu určené konvice.

Vidíte, že příprava čaje není nijak obtížná a při troše snahy si vychutnáte tento kouzelný nápoj.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit